משקפי שמש פולארויד: חסרונות ויתרונות

תקציר חסר

בישראל, ארץ השמש הנצחית, כמעט שאין אדם שאינו מרכיב משקפי שמש בזמן נהיגה או שהייה בחוץ. אלא שפעמים רבות, גם משקפי שמש אינן מונעות סינוור, יוצרות השתקפויות, מפחיתות את הצבעוניות והופכות את הסביבה לפחות ברורה וחדה. על מנת לפתור את הבעיה, מומלץ להרכיב משקפי שמש פולארויד בעלות עדשה מקטבת. כיום אלה נחשבות למשקפיים פופולריות, המשלבות הגנה על העיניים עם אמירה אופנתית.

 

מה זה polarized (קיטוב)?

כאשר שואלים מה זה פולארויד בעולם האופטיקה, הכוונה היא למשקפי שמש בעלות עדשה מקטבת. העדשות הללו נועדו לסנן אור שמש שמוחזר אופקית, בדרך כלל ממשטחים כמו כביש, חול, מים או שלג. אור כזה נוטה לסנוור מאד ולגרום לבוהק והשתקפויות, שמקשים על הראייה. הדבר חיוני במיוחד בעת נהיגה, רכיבה על אופניים, ריצה, סקי, פעילויות ימיות ועוד. אפקט דומה ניתן להשיג גם באמצעות ציפוי פולארויד, אך ברמה פחותה יותר.

 

משקפי שמש פולארויד – חסרונות ויתרונות

כאשר רוכשים משקפי שמש, אחת ההתלבטויות הנפוצות היא האם כדאי להזמין משקפיים עם עדשות פולארויד – כן או לא. כמו בהרבה תחומים, גם לעדשות הללו יש יתרונות וחסרונות שכדאי להכיר.

 

היתרונות של עדשות פולארויד

לעדשות פולארויד יש יתרונות מובהקים על פני עדשות רגילות של משקפי שמש. הנה העיקריים שבהם:

  1. צמצום סינוור ובוהק: כאמור, זו המטרה המרכזית של שימוש בעדשות אלה, המשפרת את יכולת הראייה ומסייעת להבחין בפרטים באופן נוח בתנאי תאורה חזקים. הדבר גם מונע כאבי ראש העלולים להיגרם כתוצאה מסינוור.
  2. הגברת הניגודיות: כאשר האור המוחזר עובר סינון, הדבר מגביר את האבחנה בין צבעים שונים, גורם להם להיראות חיים יותר ומחדד את התמונה.
  3. הגנה מפני קרינת UVA ו-UVB: בדומה לעדשות איכותיות אחרות, גם עדשות פולארויד חוסמות 100% מהקרינה המזיקה לעיניים.
  4. הפחתה של עייפות העיניים: כאשר האור המוחזר והבוהק מסונן, העיניים מתאמצות פחות ואינן מתעייפות בקלות.

 

החסרונות של עדשות פולארויד

על אף היתרונות הרבים של עדשות מקטבות ישנם כמה חסרונות שכדאי לקחת בחשבון. האחד הוא מחיר העדשות, שלרוב יהיה גבוה יותר מאלה של עדשות רגילות. זאת בגלל שהייצור שלהן דורש שימוש בטכנולוגיה ייחודית. כמו כן, בדרך כלל יהיה מגוון מצומצם יותר של צבעים וסגנונות ביחס למשקפי שמש סטנדרטיים. בנוסף, לעיתים הן מקשות על ראייה של מסך טלפון או שעון באופן ברור.

על מנת לוודא שהמשקפיים אכן מתאימים לצרכים של מי שחובשים אותם, מומלץ לבצע בדיקת פולארויד – בדיקת ראייה עם עדשות מקטבות אצל אופטומטריסט מורשה ומנוסה ולוודא שהן אכן איכותיות ומספקות.

 

קמחי אופטיקס – בדיקות ראייה והתאמת משקפיים

אם אתם מחפשים משקפי שמש, אנחנו ב”קמחי אופטיקס” ממליצים לכם לשקול את האפשרות של רכישת משקפיים עם עדשות פולארויד. הדבר משמעותי במיוחד אם אתם מבלים זמן ממושך בנהיגה; עוסקים בפעילות ספורטיבית כמו ריצה ורכיבה על אופניים; חובבי סקי; או עוסקים בפעילות ימית כמו שיט וסקי מים. משקפיים כאלה יסננו עבורכם את האור המוחזר מהכביש, השלג והמים, ויאפשרו לכם לבצע את הפעולות הללו בנוחות ומבלי לאמץ את העיניים.

אנחנו מזמינים אתכם להגיע לכל אחד מהסניפים שלנו – בנתניה, הוד השרון או תל אביב – ולהתרשם מהמבחר הגדול של משקפי שמש שאנחנו מייבאים ומשווקים. בין המותגים המובילים שתוכלו למצוא בחנות הם למשל גוצ’י, דיור, פראדה וריי-באן. נשמח להעניק לכם שירות אישי ולסייע בבחירה, כדי שתמצאו את משקפי השמש המתאימים לכם ביותר, עם או בלי עדשות פולארויד. אם יש לכם שאלות נוספות, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטלפון 09-7669447

מי אנחנו?

האתר של אופטיקה קמחי ימים מתמחה במכירת מותגים בתחום משקפי ראייה, משקפי שמש, עדשות מגע ועוד. אנו מבצעים משלוחים לכל הארץ.  בחנות הדגל של רשת אופטיקה קמחי ימים מתבצעות בנוסף בדיקות ראייה וכן התאמת עדשות מגע על-ידי אופטומטריסטים מומחים. 

מאמרים אחרונים